Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
0 ks
za 0,00 €
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
  • Kategórie blogu
Chcem zľavy, akcie a novinky !

Odhlásiť sa môžeš kedykoľvek

Nájdeš nás na FB:
  1. Úvod
  2. BLOG
  3. Aká veľkosť skladačky je pre mňa najlepšia?
06.04.2018

Aká veľkosť skladačky je pre mňa najlepšia?

My by sme vám v tomto krátkom blogu chceli odporučiť skladací bicykel, ktorý ponúka množstvo výhod, o ktorých sa môžete dočítať hlavne v predchádzajúcom článku.

Ako si však vybrať tú najvhodnejšiu skladačku?

V prvom rade sa treba všeobecne zamyslieť, aký typ bicykla využijete a je vám potrebný. Ak patríte k rekreačným cyklistom, ktorí prevažne brázdite cesty mesta alebo vybehnete na nenáročné cyklotrasy v prírode, určite vám postačí aj skladací bicykel.Aké typy sú v ponuke a aká veľkosť bude pre mňa najvhodnejšia? Toto je jedna z prvých otázok našich zákazníkov.

Na našom eshope v kategórii skladacie bicyklemáme v ponuke tri typy skladačiek podľa veľkostí kolies:

- 16 palcové skladačky

- 20 palcové skladačky

- 24 palcové skladačky

16 palcové skladacie bicykle

Ak máte záujem o malý, kompaktný skladací bicykel a využívali by ste ho najmä na kratšie trasy, postačí vám aj skladačka so 16“ kolesami. Priemer kolies je síce menší, no na nie príliš dlhé presuny sú úplne postačujúce. Veľkou výhodou je aj menší rozmer zloženého bicykla, čo je praktické aj na využívanie skladania do hromadných dopravných prostriedkov. Ak má bicykel dlhšiu sedlovku a nastaviteľné riadidlá, je vhodný aj pre vyšších cyklistov. Takým je aj typ Heipe z našej ponuky. Často si tento menší typ skladačky kupujú aj starší cyklisti, ktorí potrebujú malý, bezpečnejší bicykel na krátke presuny po dedine, či v meste do obchodu, na poštu, či len tak k susede na druhom konci. Novinkou je aj taliansky 16“ skladací bicykel značky Cinzia – Boat Bike 16 v skvelej cene 165 €.

Boat Bike 16Heipe 16 skladací bicykel

20 palcové skladacie bicykle

Najobľúbenejšou veľkosťou skladačiek je 20 palcový skladací bicykel. Taktiež ich ponúkame aj my najviac v našej ponuke. Priemer kolies je dostatočný nielen na kratšie presuny, ale aj na dlhšie trasy a v pohodovom tempe na ňom zvládnete aj niekoľko kilometrov.

V zloženom stave je iba o niečo väčší ako 16 palcová skladačka a teda je to práve tá optimálna veľkosť nielen na jazdenie, ale i na uskladnenie a prenos.

Svojou veľkosťou je vhodný pre väčšinu cyklistov, či už menšieho vzrastu alebo aj vyšších chlapov.  Naši zákazníci kupujú túto veľkosť nielen pre seba, ale i pre svoje deti, nakoľko sú vhodným bicyklom na niekoľko rokov. Ak spomíname vyšších cyklistov, aj takmer „dvojmetrový“ zákazník vyzeral na 20“ skladačke prirodzene a aj sa príjemne cítil.

Táto veľkosť kolies je populárna aj u vekovo starších zákazníkov, nakoľko sú zvyknutí na staršie typy bicyklov ako boli populárna Eska alebo Sobi 20. Tu by sme spomenuli aj výhodu tzv. „low step“ rámu, a teda nižšieho rámu, ktorý je pohodlnejší pri nastupovaní na bicykel. V našej ponuke nájdete s týmto dizajnom typ Cinzia Sixtie´sViking Metropolis, Firenze alebo novinku pre rok 2018 Cinzia Bologna.

 

Skladacie bicykle

 

24 palcový skladací bicykel

Poslednou veľkosťou skladacieho bicykla, ktorý nájdete v našej ponuke a nie je až taká bežná medzi skladacími bicyklami, je 24 palcová skladačka. Pozrite si náš taliansky typ v príjemnej cene 240 € - Frejus Folding 24".

Prirodzene je v zloženom stave o niečo väčšia, ale stále v príjemných a praktických rozmeroch cca 70x 90x30 cm. O to viac je pohodlnejšia na dlhšie trasy a priemerom kolies sa najviac približuje tradičným 26 palcovým bicyklom a zážitok z jazdenia je totožný s bežnými mestskými bicyklami, no praktickosť  a skladnosť je neporovnateľná.

 

Frejus 24 palcový skladací bicykel

Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi
Chcem zľavy, akcie a novinky !
Odhlásiť sa môžeš kedykoľvek

Garancia vrátenia peňazí       SPS logo  Packeta

Copyright : Risho s.r.o.
Vytvorené na Eshop-rychlo.skEshop-rychlo.sk